Başkanımız

Merhaba;
1970 yılında, Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Mehmet Hayri ÖZKAYA tarafından küçük bir işletme ile başlayan ve çalışmalarıyla bugünlere gelen Gürteks Şirketler Topluluğu, yoluna ilk günkü inanç ve gayretiyle devam ediyor…

Uzun süre sadece tekstil alanında faaliyet gösteren Gürteks, son yıllarda, çok önceden planlanmış olan değişik iş kollarında da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu bağlamda, gerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve gerekse de yeni istihdam alanları oluşturmak düşüncesiyle Poly Gürteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’yi kurmuştur. Böylece Gürteks Grubu yurt ve dünya ölçeğinde şirketleri bünyesinde bulunduran ve yaklaşık 1.500 kişinin üzerinde istihdam oluşturan bir konuma ulaşmıştır.

Her zaman müşterilerinin, çalışanlarının ve toplumun huzur ve mutluluğunu ön planda tutan Gürteks, ülke ekonomisine katkı sağlamayacak hiçbir faaliyette bulunmamaya azami özen göstermektedir. Gürteks Grubu şirketleri faaliyet gösterdiği sektörlerde, gerek üretim kalitesi gerekse vizyon ve felsefeleri ile belirleyici olacaktır. Amacımız sürekli ilerlemek, her gün yeni istihdam alanları oluşturmak ve her gün daha fazla sayıda insanın ekonomik mutluluğunu sağlamaktır.

Günümüz itibariyle Gürteks ulaştığı odaklı yapı ve güçlü öz sermayesi, bu alanlardaki fırsatları daha etkin olarak değerlendirmesine imkan tanıyacak şekilde gücünü yoğunlaştırmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda, çeşitli risklere karşı daha dirençli kılmaktadır. Gürteks sadece ekonomik alanda faaliyet göstermekle yetinmemekte ayrıca sportif, kültürel ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanlarında da yerel ve ulusal bazda faaliyet göstermektedir. Bu bağlamda kendi bünyesinde kurduğu Gürteks Fon ile ekonomik sıkıntı içinde olan insanlarımızın derdine bir nebze olsun derman olma gayreti içinde olduğu faaliyetlere rehberlik yapmaktadır.

Gürteks, bünye içerisinde kurumsal yapısı ile tamamen alanında profesyonel bir idari kadro tarafından yönetilmekte, gerek şirket dışında, gerekse bünye içerisinde, alanlarında uzman dış danışman kadrosu ile hukuk, sigorta ve personel eğitimi konusunda profesyonel çalışma sergilemektedir.

Gürteks bugün, ülkesinde yakaladığı başarıyı dünyada yakalama hedefine adım adım ilerleyen bir dünya oyuncusudur. Gerek finansal büyüklüğü ile dünya şirketleri arasında edindiği yer, gerekse çeşitli uluslararası kuruluşlarca tescillenen yüksek itibar ve bilinirliği, bunun somut göstergeleridir.

Teknoloji ve çağdaş yönetim uygulamalarını üretim-hizmet döngüsünün her noktasında etkin bir şekilde kullanan Gürteks geçmişte olduğu gibi gelecekte de değişimin bir adım önünde giderek, tüm çalışanları için artan oranda değer yaratmaya devam edecektir.

 

Metin ÖZKAYA
Yönetim Kurulu Başkanı