Hakkımızda

Şirketimiz kurucusu Merhum M.Hayri Özkaya (1937-2012) ilk ticaret hayatına 1953 yılında fıstık alım satımı ile başlamıştır.

İlk ihracat tecrübesini 1964 yılında Halep ve Şam a yaptığı sevkiyatlarla gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirmiş olduğu seyahatler neticesinde ticaret kendisini iplik tüccarlığına doğru ilerletmiş 1970 yılında iplik alım satımı ile yeni sektörünü belirlemiştir. 1980 yılında İstanbul’da ilk işletmesini kurarak ticaret hayatını imalat sektörü ile buluşturmuştur. Bu sektörde edindiği tecrübeyi 1987 yılında Gaziantep’e taşımış ve sanayi yatırımına dönüştürerek ilerletmiştir. İş hayatında Kendisini yalnız bırakmayan oğullarına 1992 yılında bayrağı devrederek yeni kuşakların önünü açmıştır. 1995 yılında birkaç ülke ile başlamış oldukları ihracat hayatına yeni neslin istikrarı ve büyümeyi ilke edinmesiyle ve sonraki yıllarda yapmış oldukları makine parkurundaki revizyon ve yeni yatırımlarla büyüyerek devam etmektedir.

Sektöründe deneyimli, profesyonel ekibiyle birlikte Türkiye’nin  en kaliteli ipliğini üreten  firma konumuna gelmiştir. 2008 yılında Halı ve Ev Tekstili sektörüne giriş yaparak Kaymaz Tabanlı Banyo Halısı üretimine yıllık 3.000.000 m2 üretim yapabilme kapasitesine sahip tesis kurarak başlamış ve kısa sürede bu sektörde edindiği tecrübeleri yeni yatırımlara dönüştürme kararı almıştır.

2011 yılında üretim gücüne yeni bir halka eklemek amacıyla yeni bir yatırım kararı alarak “FLORA HALI” markası adı altında Halı sektörüne giriş yapmıştır. Flora Halı kendi dokuma üretimi için gereksinim duyduğu tüm iplik hammadde girdilerini yine kendi bünyesinde üreten tek firma olma özelliğine sahiptir. Avrupa Birliği, Kuzey ve Güney Amerika, Kuzey Afrika ülkeleri, Ortadoğu ve Rusya dahil olmak üzere 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir.

 

Vizyonumuz

Sektörlerimizde, müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve ürün kalitesini her geçen gün artırarak dünya çapında “En İyi Marka” ve “Lider Grup” konumunu almak ve sürekliliğini sağlamaktır.

Misyonumuz

Sektörlerimizde mükemmeliği ölçü alan kimliğimizle, ürün yelpazesi, hizmet kalitesi ve güvenilirliği ile müşterilerimize en iyi üstün hizmeti sunmaktır.

Tarihçemiz

1970

Mehmet Hayri Özkaya’nın triko ipliği alış-satış girişimiyle Gürteks Grubu temeli atılmıştır.

1982

Mehmet Hayri Özkaya tarafınddan Gazikent Boya-Apre Atölyesi kurulmuştur.

1992

Oğulları, Mehmet Hayri Özkaya’nın birikmiş tecrübelerinden faydalanarak, Akrilik ipliği üretmek için Gürteks Tekstil ve Boya San.Tic.Ltd.Şti. adı altında firma kurmuşlardır.

1997

Yılların vermiş olduğu başarıyla ikinci firma olarak Gürteks İplik San ve Tic.Aş. kurulmuştur.

1998

Gürteks Pazarlama A.Ş. kurulmuştur..

1999

SEAT Türkiye distribiritörü olan Doğuş Grubu’ndan SEAT Gaziantep bayiliğini üstlenmek için Gürteks Motorlu Araç lar San. ve Tic. A.Ş. kurulmuştur.

2002

Gürteks İnşaat A.Ş. kurulmuştur.

2003

Enerji sektörü için Gürteks Enerji Dağ.San ve Tic.A.Ş kurulmuştur

2009

Gürteks Home Tekstil San. ve Tic. A.Ş. kurulmuştur.

Gürteks Fon Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurulmuştur.